top of page

O nás

Fortunata Vita

mezinárodně chráněná CHS reg. č. 523/22

Naše chovatelská stanice byla založena v roce 2022, a to v období našeho života, kdy jsme se stali s manželem rodiči, a rozhodli se, že chceme tyto nádherné okamžiky spojené s mateřstvím dopřát také naší fence Laki. Basenji jsou v našich životech od roku 2016 a právě v roce 2022 nastal správný čas zapojit se do chovu. Nejen, že jsme připravili Laki na tuto novou kapitolu, ale zároveň jsme učinili všechny kroky pro oficiální založení chovatelské stanice a přípravu na příchod malých štěňátek do našeho domova.

Název chovatelské stanice vychází z našeho delšího pobytu v Itálii, kde byla nevyhnutelná návštěva u tamního pana veterináře. Ač šlo o kocoura, Laki nesměla chybět. Když ji pan veterinář - starý, šedivý, malý, charizmatický a veselý člověk s cigaretou v puse - uviděl, zeptal se na jméno, odvětili jsme "Laki" a on pronesl, krásným chraplavých hlasem a máchajíc rukou: "Oooooó fortunáta". Bylo jasno.

 

Nyní se možná ptáte, proč právě basenji? Před jejich příchodem do našeho života jsme měli štěstí poznat různá plemena – od kokršpaněla či stafforda/ridgebacka až po jezevčíka a kavalíry. Každé plemeno má své kouzlo, ovšem s basenji je to něco zcela jiného. Kdo nezažije, neuvěří. Samozřejmě, že je potřeba je venčit a krmit :-), ale tihle malí aristokraté vám zpříjemní život v mnoha dalších aspektech. Krom toho milují výhled z okna, aby mohli pozorovat, co se děje venku, o své místo v posteli u Vašich nohou se nebojí připomenout a jednoho dne zjistíte, že Vám sedí v restauraci na klíně a Vám to ale vůbec nevadí.

 

Teď si možná říkáte, "ne, tohle není pro mě", ale basenji Vás svou přirozeností a ladností dovede přesně tam, kam potřebuje. Jejich čistotnost, péče o svou srst a fakt, že si "štěknou" tak 1x do roka jsou velkými benefity. S basenji nečekejte psa, kterého si vydrezurujete. S basenji získáte vztah, kde každý má svůj hlas. 

 

Basenji Vám vrátí každou laskavost a pozornost, a dělají to s nesmírnou grácií a stylem. Jsou to veselé a poťouchlé povahy, které Vás nepřestanou překvapovat. Navíc, kdo by odolal jejich ušlechtilému vzhledu?

 

Pokud Vás tato myšlenka oslovila, těšíme se na budoucí spolupráci, a šťastný život našich štěňátek.

IMG_0500.jpeg
bottom of page