top of page
  • Obrázek autoraNikola Bezděková

Basenji - jací jsme?

Aktualizováno: 10. 11. 2023

Ahoj milovníci psů! Jestli jste zvědaví na plemeno Basenji, jste na správném místě. Basenji je opravdu jedinečný pes, který vás zaručeně okouzlí.


Historie

Basenji má bohatou historii, která sahá až do starověkého Egypta. Věří se, že je jedním z nejstarších plemen na světě. Tento pes byl tradičně používán pro lov v afrických kmenech.


Vzhled

Malý ale svalnatý, Basenji má elegantní vzhled s krátkou srstí, která se snadno udržuje. Jejich oči jsou plné moudrosti a zvídavosti, což je opravdu okouzlující.


Osobnost

Basenji je plný energie a inteligence. Jsou nezávislí, ale zároveň loajální k rodině. A nezapomeňte, Basenji “neštěká”, místo toho vydává zvláštní zvuky známé jako “yodel”.


Péče

Pokud jde o péči, Basenji je relativně nenáročný. Krátká srst potřebuje jen občasné kartáčování a díky jejich přirozené nenávisti k vodě, koupat je budete velmi zřídka.


Aktivita

Basenji milují pohyb a hry! Ať už jde o procházky, hry nebo agility, tito psi potřebují pravidelnou fyzickou i mentální stimulaci.


Pro koho je vhodný

Toto plemeno je ideální pro aktivní jednotlivce nebo rodiny s dětmi. Nejsou to ale psi pro každého - potřebují majitele, kteří rozumějí jejich nezávislému a zvídavému duchu.Tak co říkáte, je Basenji přesně ten pravý čtyřnohý kamarád pro vás?105 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page